RockShock

Internetový rockový magazin

Princovia a ich Márna snaha: Návrat s veľkou gráciou aj rozlúčka…

Text: Vlado Juščák

Jaro Lederleitner. Hovorí vám to niečo? Niektorým áno a niektorým nie. Ale keď sa povie ‘Leďo’, väčšina rockových fanúšikov určite vie, koľká bije. Je pravda, že jeho meno sa stále ľuďom spája hlavne s kapelou Zóna A, ale aj keď táto výrazná postavička patrí neodmysliteľne aj do histórie spomínanej kapely a mnohé jej hity by bez neho jednoducho nevznikli, bolo by hulvátstvom ostať pri tejto informácii.

Keď v roku 2002 už ako Prinz von Sternberk založil skupinu PRINCOVIA, s ktorou naďalej ľudí aj seba bavil, nahrával nové piesne a koncertoval, určite nikomu nezišlo na um, že posledný oficiálny album tejto veselej partičky vznikne len o tri roky neskôr. Avšak stalo sa. Roky plynuli, Princovia menili svoju zostavu, končili a zase začínali. Až prišiel Tomáš ‘Faky’ Faktor a ako jediný zostal s ‘Leďom’ až doteraz. Až do konca…

‘Leďo’ s ‘Fakym’ podnikli poslednú spoločnú misiu, dokončili 10 nových skladieb vo svojom typickom štýle elegantného power popu a 11. apríla 2020, presne v deň ‘Leďových’ narodenín, prostredníctvom rakúskeho vydavateľstva Mai Lei Bel ponúknu album s príznačným názvom Márna snaha.

Márna snaha (teaser) – www.youtube.com/watch?v=1YYHE0r6rkc

Label info:
info@maileibel.com
www.maileibel.com
www.facebook.com/maileibel
www.instagram.com/maileibel
www.soundcloud.com/maileibel

Band info:
www.maileibel.com/princovia
www.facebook.com/princovia
www.instagram.com/princovia_sk

Shlédnutí: 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *