RockShock

Internetový rockový magazin

Nouzové turné: End Of Scream vystoupí v sobotu online

Text: End Of Scream
Foto: Jan Vaněk

Stav nouze se významně dotkl také kulturní scény. Loketští END OF SCREAM museli kvůli aktuální situaci pozastavit turné Finding The Sanctuary. Zrušené koncerty vynahradí fanouškům online koncertem už tuto sobotu.

Kapela End Of Scream, která v říjnu vydala druhé album, musela kvůli vyhlášení nouzového stavu pozastavit probíhající turné Finding The Sanctuary. Aby nezklamali fanoušky, rozhodli se hudebníci pro nouzové řešení. Tuto sobotu 14. března od 20.00 hod. zahrají koncert v sokolovském Alfa Music Clubu, který budou živě vysílat přes Facebook. „Rozhodli jsme se hned, jak jsme se dozvěděli o vyhlášení stavu nouze,” vysvětluje houslista kapely Tomáš Štěpánek. „Nechtěli jsme fanoušky připravit o koncerty a taky chceme nabídnout alternativu všem, kterým po dnešku ztroskotaly sobotní plány. Takhle si nás kdokoliv může poslechnout přímo z obýváku.”

Kapela si pro sobotní večer připravila hodinu a půl dlouhý koncert, během nějž zazní skladby z debutového alba Violincore i z nově vydaného Sanctuary. Živé vysílání koncertu mohou diváci sledovat prostřednictvím facebookových stránek End Of Scream a Západ.cz.

End Of Scream je mladá instrumentální symphonicmetalová kapela s progresivními prvky využívající místo zpěvu dvoje housle. Kapela pocházející z Karlovarského kraje už vydala dvě plnohodnotná alba Violincore (2015) a Sanctuary (2019) a dva videoklipy Hesitate (2017) a Survive (2019). End Of Scream se snaží posouvat limity běžných hudebních žánrů, ostré kytarové riffy kombinují s neotřelými houslovými party. V roce 2014 kapela získala diváckou cenu v republikovém kole soutěže mladých kapel Rock A Little a v témže roce získala diváckou cenu v mezinárodní soutěži kapel GBOB.

FB událost – www.facebook.com/events/206421504035523
Videoklip Survive – www.youtube.com/watch?v=ykceKAIW0Rc
Videoklip Hesitate – www.youtube.com/watch?v=VhpLWjJYRfY

Související odkazy:
www.endofscream.com
www.facebook.com/endofscream
www.bandzone.cz/endofscream
www.facebook.com/Regionzapad


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *